5 strastí rybářovi ženy

0

Od našich partnerek a manželek jsme sesbírali pár postřehů o jejich pohodovém životě s námi 🙂

Pokud je váš manžel rybář, je to lepší než kdyby byl alkoholik nebo gambler. O tom žádná. Přesto život s milovníkem ryb není vždycky procházka růžovým sadem. Zde je 5 věcí, se kterými se partnerka rybáře musí chtě nechtě smířit:

1) Rybářské nezbytnosti

O ženách se říká, že mají potřebu neustále nakupovat a utrácet. To však není nic v porovnání s průměrným rybářem. U nás to například vždy začíná tím, že můj muž u kamaráda spatří nějaké vybavení, o kterém zprvu zcela racionálně prohlásí, že je zbytečné a jen pro profíky a že by si ho v životě nekoupil. Jenže uběhne pár dní či týdnů a světe div se, přesně to samé příslušenství nám leží doma na stole.

Netuším, zda během té krátké chvíle došlo ke změně Slovníku českého jazyka a slovo „zbytečnost“ získalo zcela nový význam, ale z původně extra drahých nástrah pro snoby se náhle stal nepostradatelný doplněk jeho šťastného života. Přitom existuje asi milion důležitějších věcí, za které by se takto vyhozené peníze daly utratit – od školy v přírodě pro syna, přes opravu pračky až po moje nové kozačky 🙂 O tom s manželem však nemůže být ani řeč. Místo toho do noci vysedává na netu a vybírá nové sítě nebo co já vím…

chaos-485496_6402) Všudypřítomný bordel

Nakoupené nezbytnosti je samozřejmě nutné někam dát. A to je problém číslo dvě. Absolutní bordel! Kamkoli se člověk podívá, jen poházené rybářské náčiní. Nedej Bůh, abyste bydleli v 2+kk, protože, pokud nemáte alespoň sklep nebo kumbál, prodrat se vším tím harampádím vyžaduje schopnosti ninja lasičky nebo profesionální hráčky Tetrisu.

Nejhorší jsou dny, kdy se váš muž vypravuje na ryby (jinými slovy každý druhý den). To je pak schopný zabrat celou kuchyň, obývací pokoj a ložnici dohromady. A když se z výpravy vrací? Naprosto stejný obrázek, jen navíc ze všeho kape voda a bláto.

3) Vůně rybiny

dog-80069_640Kromě toho, že je celý váš domov mokrý, všechno je zároveň cítit po rybách. Od botníku, šatníku, koše v koupelně, přes gauč, topení, komoru až po ledničku. Po celém domě se vznáší smradlavý odér navozující atmosféru středověkého rybářského přístaviště. Pokud jste ultrabio milovnice čisté přírody, nejspíš vám to nevadí, ale pro nosánek městské holky navyklé na vůni Chanel a Calvina Kleina, to může být trošičku šok.

Nejlepší je, když se večer přitulíte ke svému miláčkovi a celou vás obklopí jeho tradiční voňavka značky Vodník Česílko. V tu ráno veškeré vaše touhy a vzrušení klesají jak hladina vody po povodni.

4) Na dovolenou vždycky k vodě

Chcete na dovolené chodit po horách? Navštěvovat města a historické památky? Pokud v okolí vašeho kempu nebo hotelu není voda, kde váš muž bude moci relaxovat s prutem v ruce, nechte si o tomto snu jen zdát.

A že u vody nejsou jenom ryby, ale také komáři? To přece ničemu nevadí! Hlavně, že se manžel může vašim ratolestem pochlubit, jakého pěkného pstroužka právě ulovil.

5) Když se nedaří

V žádném případě, ani kdyby hořelo, se svého chotě nesmíte ptát, zdali dneska něco chytil. Pokud ano, určitě se pochlubí. V opačném případě přikládáte pod kotel jeho frustraci a zklamání. Špatný lov z jeho tváře vyčtete již ze dveří. V takovou chvíli se klidně z cesty a buďte milá, jak to jenom jde.

To samé platí během příprav na výpravu. Například pokud muž nemůže něco najít (přestože má ve všem dokonalý systém!) a začne být nervózní, v tu chvíli radím, ruce pryč a pusu zavřít na zámek!

Naopak pokud se daří, buďte připravena, že se od vás očekává chvála každého byť sebemenšího úlovku. Co na to, že to je malá čudla, po které by neštěkl ani pes. Váš muž ji chytil vlastními silami, a tak mu dopřejte tu chviličku slávy a hrdosti.

A nějaké výhody?

Každá žena potřebuje čas sama na sebe. Takže pokud nejste vášnivá rybářka a se svým mužem nejezdíte na rybářské výpravy, nemusíte být smutná, že je neustále pryč. Využijte času, kdy je na rybách sama pro sebe a užijte si ho. Odpočívejte nebo si například zajděte na nákupy 🙂

Průměrná rybářova žena

Sdílet:

O autorovi

Avatar photo

Ten, co má tenhle web na starosti :)

Napsat komentář

− 3 = 1